Levye Savar

Hırsızların yöntemleri aslında hep aynıdır. Bu nedenle de levye savarlar üretilmeye başlanmıştır. Bildiğiniz gibi yılardır kötü niyetli kişiler ve hırsızlar hep aynı metotları kullanmıştır.

Bunların en başında levye veya tornavida tarzı malzemeleri kapınızın arasında bulunan boşluktan bu sert cisimleri sokup biraz güç uygulayarak kilitlerin dil kısımlarını içeri doğru yamultup kilidi etkisiz hale getirmektedir.

Bir diğer metot da kilidin barel (göbek) kısmına yani anahtarı soktuğunuz yeri kırma metodudur. Bu işlem barelin dışta kalan kısmına pense veya bu iş için özel yapılmış aletlerle tutup bareli koparırlar ve yerine özel kendi barellerini takıp kapınızı açar bu sistemde kapınız ister 14 yerden kilitlenen merkezi sistem, ister çelik kapı mono blok veya ahşap kapı olsun hiç fark etmez hepsinde bir kaç dakika içinde neredeyse hiç ses çıkarmadan kapınızı açmış olurlar, bu işi çelik rozetler bile engelleyemez bu yüzden hırsıza karşı çift tuzaklı dediğimiz hep kırıldığı zaman kafası kopan hem de alt tarafında çelik takviyesi bulunan bareller yeni piyasaya çıkmıştır mutlaka bunu tercih etmeniz gerekir. Kapınızın arasında kalan boşluk kısmına ise 2 metre boyunda kapının en üstten en alta kadar araya levye tornavida tarzı hiçbir şeyin giremeyeceği levye savar demiri taktırmanız gerekir bunun dışında kapının iç kısmına; kapı ile pervazı birbirinden ayırmayan 3’lü tırnak kapı kancası da takılır. Bu şekilde kapıya levye girmez ! göbeği koparan hırsız, içerde tutak olduğu için kilit kısmından da açamaz ve eli boş döner.

Bize Ulaşın

Alo Çilingir : +90 (380) 514 64 33

Gsm : +90 (532) 434 91 51

Gsm : +90 (544) 727 35 55

Email : info@duzcecilingir.net

Adres : İstanbul Cad. İş Bankası Altı. Ayakkabıcılar Çarşısı. No:11 Merkez / Düzce

Ürünler

Hizmetler

Haberler